W jakiej sytuacji przydadzą się listwy okienne?

Listwy przyokienne, definiowane potocznie jako listwy okienne ułatwiają połączenie tynku znajdującego się w środku z ramą okna lub drzwi. Montaż tej listwy jest prosty zatem jeżeli posiadamy choć troszkę budowlanego zacięcia, będziemy mogli uporać się z tą sprawą samodzielnie. Producenci postarali się o to, aby było to dla nas jak najprostsze.

Zanim zaczniemy montowanie, powinniśmy upewnić się, iż na ościeżnicach nie są widoczne żadne zanieczyszczenia, oraz czy została z niej odklejona nalepka, która ograniczyłaby przyleganie. Listwy okienne są z reguły z którejś strony wyposażone w piankę, przy której jest dostępna taśma przylepna. Za jej pomocą przylepiamy piankę do ościeżnicy.

Taśmę osłaniającą przylepia się z drugiej strony. Toteż jak framuga została wcześniej odpowiednio przyrządzona, zdołamy zdjąć folijkę ochraniającą z taśmy samoprzylepnej oraz przystąpić do montażu. Takie listwy okienne okazują się raczej rozciągłe, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli je przymocować do ościeżnicy. Powinno się mimo wszystko zważać na to żeby wykonać naszą robotę skrupulatnie, bo odczepienie zamontowanej już listwy zdołałoby poprowadzić do jej zniszczenia.

listwy okienne


Warto wykonać to stopniowo, łagodnie, z dbałością o precyzyjność. Gdy własne listwy okienne znajdą się już na miejscu, do listew doklejamy folijkę stolarską, zaś potem usuwamy jej nadmiar. W tej chwili zdołamy rozpocząć tynkowanie. Jak skończymy, po prostu odrywamy folię łącznie z plastikowym paskiem, w który listwy okienne są wyposażone. Efekt końcowy okazuje się prawdziwie wart zainwestowanego czasu. Poprzez listwę możliwe jest jednorodne rozmieszczenie tynku, a to przyczynia się do znacznie fajniejszego rezultatu wizualnego naszej roboty.

Całość prezentuje się nader starannie. Listwy okienne można także wykorzystywać podczas kiedy malujemy, gdy nie zamierzamy pobrudzić emulsją drzwi bądź okien, natomiast nie mamy czasu spędzać sporo godzin na precyzyjnych wykończeniach.