Co powinieneś wiedzieć o kosmetykach do brody.

Każdy posiadacz brody przechodzi przez czas, w którym w jego brodzie powstaje specyficzny „łupież”. I zarówno dla właściciela, jak i dla otaczających go osób, nie jest to zbyt fajne odczucie.
Zarost wygląda tak, jak gdyby pewnego razu zadecydowała zostać białą kulą, która po potrząśnięciu, pryska w każde strony śnieżny puch. Rzecz w tym, że zamiast ładnych płatków śniegu, tworzących fenomenalną aurę, zarost rozsiewa naokoło siebie fragmenty martwej skóry.

broda

Olejek do Brody

Zniszczony naskórek nie jest zastrzeżony tylko dla zarostu, ale tworzy się każdego dnia równomiernie na przestrzeni naszego ciała i jest z niego eliminowany np. w trakcie mycia się. Tymczasem w przypadku brody problem jest utrudniony, gdyż grube, ścisłe włosy brody zakłócają pozbycie się niepotrzebnych organizmowi drobinek naskórka, co rodzi wytwarzanie się w brodzie czegoś w postaci łupieżu.
Dlatego naturalnie wówczas nadciąga moment na wyposażenie swojego brodacza w oryginalne kosmetyki do brody, przykładowo marki Pan Drwal i tak zwany kartacz.

Kartacz, inaczej celowo dobrana szczotka do brody, która skonstruowana jest ze wytrzymałego włosia, pozwalającego wyeliminować nieprzydatny naskórek a dodatkowo delikatnie zwilżyć brodę. Dzieje się tak, dlatego że symetryczne czyszczenie brody ożywia produkcję sebum, którego ilość znacząco spada w trakcie zapuszczania brody. Poza tym, że traktowanie brody kartaczem, wysyła do mózgu sygnał, że w tej części układu „coś się dzieje”. Przez co w okolice twarzy transportowana jest większa ilość składników odżywczych, a w rezultacie – broda szybciej rośnie.

Pozwala to szybciej pokonać okres „swędzącej brody”, natomiast w złączeniu ze stosowaniem substancji np. szampon do brody lub też olejek, można zapomnieć o wszelkich niepokojących dolegliwościach, powiązanych z jej zapuszczaniem.